9 סיבות למה אגוזים טובים לכם

יש הרבה דברים לספר על אגוזים, על כמה שהם טעימים, על כמה שהם משתלבים היטב בכל מיני מתכונים למיניהם, על הסוגים והצורות השונים, על היתרונות הבריאותיים והערך התזונתי שלהם ועוד. אבל הפעם החלטנו לעניין אתכם בכמה עובדות שאולי לא ידעתם על אגוזים.

באופן כללי, אגוזים עוזרים לכם לחיות יותר זמן

מחקר באוניברסיטת מסצ'וסטס בדק ומצא שאנשים שאוכלים חופן אגוזים בכל יום חיים יותר. המחקר בדק זאת על 120 אלף גברים ונשים. עם זאת, המחקר מצא שזה לא תקף לאנשים שאוכלים אגוזים כחלק ממאכלים אחרים כמו חמאות למיניהם בגלל שיש בהם הרבה שומן.

הלב שלכם יהיה יותר חזק בעזרת אגוזים

מחקרים מצאו שההשפעות מאכילת אגוזים מפחיתות את הסיכון לבעיות לב בשליש! המינרלים, הויטמינים והחומצות השונות שיש באגוזים מועילות מאוד וגם אם תנשנשו אותם סביר להניח שתמנעו מנשנוש דברים פחות בריאים ללב.

אגוזים עוזרים למלחמה בסרטן

אגוז מלך למשל עוזר להפחית את הסיכון לסרטן הערמונית, סרטן המעי הגס וסרטן השד. כל זאת על פי מחקרים שונים. בנוסף לכך, גם אגוזים שונים בעלי תכונות טובות בתחום הסרטן.

אגוזים יעזרו לכם לישון טוב יותר בלילה

על פי מחקר שנערך על 4500 משתתפים, אין ספק בכך שאגוזים תורמים לשינה טובה. אחד האגוזים המפורסמים ביותר בתחום השינה הוא האגוז הברזילאי.

אגוזים עוזרים לחדד את המוח

בטווח הרחוק הם עוזרים לשמור על המוח חד גם בדרך ישירה בזכות החומצה האלפא-לינולנית והאומגה 3. וגם בדרך עקיפה בזכות כך שהם תורמים לשינה טובה יותר.

אגוזים תורמים לדיאטה

מחקרים מצאו שאנשים שאוכלים מעט אגוזים בתפריט הדיאטה שלהם מצליחים לרדת במשקל יותר מהר מאשר אנשים שלא. האגוזים בעלי ויטמינים טובים וחשובים לתפריט היומי ומלערכת העיכול שלכם ובנוסף לכך הם גורמים לתחושת שובע.

אגוזים טובים לתקופת ההריון

אכילת אגוזים במהלך ההריון מפחיתה את הסיכון שהילד שלכם יהיה אלרגי למאכלים מסוימים.

אגוזים מפחיתים לחץ

מחקרים מוכיחים שאכילת אגוזים עוזרת להפחית לחץ בחיים כשתשומת הלב של המחקר התמקדה בהפחתה של לחץ הדם וגילתה תוצאות טובות.

אגוזים פשוט טעימים

העובדה שיש כל כך הרבה אגוזים טעימים בסוגים שונים היא נפלאה. מי שלא אוהב סוג אחד של אגוזים ימצא סוג אחר שכן מתאים לו. בין אם אגוזי לוז, אגוזי מלך, אגוזי קשיו, אגוזים ברזילאים ועוד…

אתם באמת צריכים סיבה עשירית?

המאמר בחסות מגזין בריאות פלוס

 

מרחבי הרשת:
משחת בפנטן למניעה וטיפול של תפרחת חיתולים
יורם קראוס – סיפור מסע טיפוס הרים אל המטרהורן – ההר המסוכן באירופה.