החשיבות של שילוב אגוזים בתפריט הדיאטה

אנשים רבים אוכלים כל מה שמגיע להישג ידם, ללא הכרה וללא שליטה ספציפית. זאת אומרת שהאכילה שמתבצעת היא לא טבעית ובריאה, ואף צוברת בתוך הגוף כמות שומן גדולה מאוד. כמות השומן הגדולה פוגעת במספר מערכות בגוף, מקשה על הגוף להתמודד עם מחלות רבות, גורמת לעייפות במהלך היום, ומביאה אנשים לאובדן בריאות, ולעיתים אף לאובדן החיים עצמם לא עלינו. על מנת שלא לפגוע בגוף, חשוב לשנות את אורח החיים. חלק מהדיאטות שמשנות אורח חיים הן לא נכונות, והמון מיתוסים לגבי דיאטות. אחד המיתוסים הגדולים הוא שאגוזים מזיקים לגוף. במאמר זה, אנו נציג את היתרונות הגדולים של האגוזים, וכיצד משלבים אגוזים בתוך תפריט דיאטה.

מדוע אנו צריכים דיאטה?

דיאטה אחראית על שמירה של אורח חיים בריא, ושריפת השומן בגוף. אנו צריכים דיאטה על מנת להסדיר את אורח חיינו, להיפטר מהרעלים השומניים ולשמור על גוף תקין, בריא ומלא אנרגיות.

כיצד אגוזים בתפריט הדיאטה עוזרים לגופינו?

לאגוזים המון תכונות טובות להן אנו זקוקים, להלן חלק מהן:

  • הורדת כולסטרול – הכולסטרול בגוף מזיק מאוד, ויוצר סתימות עורקים, סתימות של כלי דם, והכי מסוכן זה סתימת עורקים ראשיים הקרובים ללב, לריאות ולמוח. שלושת הנתיבים הללו נקראים "נתיבי המוות", זאת אומרת שאם הם נסתמים, הגוף לא ישרוד זאת.
  • אומגה 3 – אומגה 3 הינו שומן. השומן מתחלק ל-2 קבוצות, שומן מהצומח שהוא השומן הבריא, ושומן מהחי שהוא השומן הלא בריא. אומגה 3 הינו שומן מהצומח, הרי שאגוז הוא צומח. היתרונות הבריאותיים של אומגה 3 היא שיפור יכולות המוח, וכלל המערכות הגופניות.
  • שומן בלתי רווי- שומן זה הינו טוב על מנת לנקות רעלים מהגוף. הרעלים שנוצרים בגוף כוללים שומן, אך גם המון רעלים מעבר לכך.
  • עשיר בחלבון – חלבון הוא אחד האחראיים הראשיים להתפתחות רקמות השריר בגוף, ולהחלמתן. השריר בנוי ברובו על חמצן וחלבון, הרי שאנו משלבים חלבון המון פעמים בצורה לא בריאה, זאת אומרת עם המון פחימה, או ממקור לא בריא. החלבון הוא אחד ממקורות האנרגיה החשובים לתפעול הגוף.

האם כמות האגוזים שאנו צורכים משנה או לא?

הכמות אכן משפיעה. מעט מדי אגוזים, לא ישפיעו על מערכות הגוף, ואילו צריכה מרובה של אגוזים יכולים לא להועיל לנו, אלא לספק עודף של חומרים, שיהפכו לשומן ואף יזיקו לגוף.

האם יש לאגוזים השפעה על מהירות הירידה במשקל?

שילוב מאוזן של האגוזים עם שאר המזונות, יביאו לירידה מהירה יותר במשקל, הרי שהאגוזים מכילים המון תוספי תזונה חיוניים לגוף.

מרחבי הרשת:
משחת בפנטן למניעה וטיפול של תפרחת חיתולים

יורם קראוס – המדריך למטפס ההרים המתחיל